Jak wygrać wybory?

Opublikowano: 28-05-2014

Jesteśmy u progu dwuletnich zmagań wyborczych - mówi Artur Dmochowski w rozmowie z Pawłem Badzio  - pomyślałem, że warto będzie niektórym liderom, czy osobom interesującym się polityką dostarczyć coś w rodzaju przewodnika. Czy ten instruktaż i prognozy sprawdziły się w I fazie wyścigu wyborczego? - Do pewnego stopnia. Niektórzy rozmówcy podkreślali, że przy równowadze dwóch głownych partii, istotne będzie kto skutecznie sięgnie po głosy młodego elektoratu. Młodzi Polacy chodzą na wybory coraz rzadziej. Dlaczego? Ponieważ szkoła polska słabo uczy tego, co można nazwać partycypacją obywatelską. Wręcz zniechęca do tego, co połączone z ogólnym szydzeniem ze świata polityki, dostarcza takiego właśnie efektu.
Profil partii analizuje się, stosując dwie osie: jedną, według której wyborca plasuje się pomiędzy opiekuńczym państwem a regulującym wszystko rynkiem i drugą, gdzie wyborca wybiera między swoim przywiązaniem bądź jego brakiem do tradycji i wspólnoty. Ale czy taka analiza wystarcza? Na takiej płaszczyźnie starają się znaleźć swoje miejsce partie i politycy, próbując się w nią wpasować ze swoimi programami, stereotypami i wyobrażeniami.
O tym również w naszej rozmowie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy tutaj

 

Źródło: radiownet.pl

Komunikacja marketingowa 2030
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej