15,5 kilometra do granicy

15,5 kilometra do granicy

Dariusz Kobus

Format: B5
Objętość: 180
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-63566-94-4
cena: 39,00 zł

Ta książka to droga do rozwoju umiejętności koniecznych do pracy na rynku międzynarodowego konsultingu

LUB
Opis

Szczegóły

15,5 kilometra do granicy to idealna książka dla każdego, kto czuje się obywatelem świata lub chce nim zostać; zrozumieć i poznawać świat, przeżywać i czerpać z niego zawodowo, społecznie oraz kulturowo. Jest to opowieść o bagażu doświadczeń, które wpływają na wewnętrzną przemianę i pomagają osiągnąć sukces na rynku międzynarodowego konsultingu.

Książka jest zapisem sukcesów i porażek Autora, który urodził się na pograniczu Polski, Niemiec i Czech; spędził poza Polską 18 lat, mieszkając w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Estonii, Czechach, Serbii i Izraelu. Wiedza i przeżycia czerpane z pobytu w każdym kraju pozwoliły Autorowi na patrzenie na świat przez pryzmat różnych kultur, mentalności i determinacji.

 

Książka składa się z kilku przenikających się części, które mają za zadanie zainspirować Czytelnika do poznania różnorodności świata i rozwoju zdolności koniecznych do pracy na rynku międzynarodowego doradztwa biznesowego. W części pierwszej przedstawiono podstawowe zasady i umiejętności konieczne do zdobycia i utrzymania pracy na rynku międzynarodowym. Druga część książki to lekka, interesująca, a momentami zabawna opowieść podróżniczo-zawodowa, pokazana chronologicznie w formie krótkich migawek na tle zmian systemowych w Polsce i w Europie. Trzecia część, napisana w języku angielskim, przedstawia zasady i wskazówki dotyczące funkcjonowania w światowym konsultingu. Ostatnia część to zestaw pytań i ćwiczeń, które pomogą Czytelnikowi zastanowić się nad ścieżką rozwoju zawodowego i osobistego.

 

Darmowy fragment:

 

Opinie i rekomendacje:

Praktyczny przewodnik życia „z życia międzynarodowego konsultanta z górnej półki” – absolutnie wciągająca lektura naładowana olbrzymim ładunkiem informacji. W pakiecie doskonałe porady życiowe – nie tylko dla topowych konsultantów.
Marcin Popkiewicz, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami gospodarki, energii, zasobów i środowiska

Bardzo wartościowe źródło informacji dla przyszłych międzynarodowych konsultantów. Połączenie profesjonalnych porad wraz z opisanymi epizodami z życia konsultanta pomoże zrozumieć specyfikę zawodu i przygotować się do nadchodzących wyzwań. Interesujące tematy, ciekawe historie, inspirująca lektura.
Joe Z Ganczarski – PHD, Adjunct Professor at Sheridan College, Oakville, Canada

Very impressive book. It provides an excellent insight into the consulting world with many good examples of the situations that you can encounter, the ways in which you should prepare for this kind of career and some of the things that can happen to you along the way!
George McDonnell, an Irish consultant with nearly 25 years' experience in managing European Commission environmental and development projects

15,5 km do granicy czyta się nie tylko jak świetną książkę przygodową. To opowieść o ciągle zmieniającym się wokół nas świecie, szansach, ale też pułapkach, które na nas czyhają. I o tym, jak dokonane w przeszłości wybory determinują całe nasze życie.
Paweł Gadomski, dziennikarz WydarzeńTelewizji Polsat

Jak poznać i zrozumieć inne kraje, społeczeństwa, kultury i zwyczaje? Trzeba tam być, pracować, poznawać lokalne zasady postępowania, dzielić troski i marzenia, zawierać przyjaźnie. Tylko
wtedy można rzeczywiście zrozumieć duszę Szkota, Serba, Australijczyka czy Gruzina, wyzbyć się egocentrycznego stosunku do innych kultur i dołączyć do grona obywateli świata. Autor w 15,5 km do granicy opisuje, jak dołączył do tej elitarnej grupy, i wskazuje, jak każdy, kto jest otwarty na świat, może to osiągnąć. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość nie tylko przez pryzmat polskości.
Tomasz Krawczyk, Nowa Zelandia, międzynarodowy konsultant bliski przejścia w stan spoczynku

 


Patroni medialni
 

 


 

Spis treści

Spis treści

Basic competences. Podstawowe zasady sukcesu w międzynarodowym konsultingu
Cztery postawy i umiejętności, które stanowią konieczną podstawę znalezienia oraz utrzymania pracy w charakterze międzynarodowego konsultanta

Migawki/Snapshots. Doświadczenia i przygody międzynarodowego konsultanta
Mój rozwój, przygody, podróże, porażki i sukcesy w różnych krajach, miejscach, projektach

Guidelines & advanced competences. How to excel as an international consultant
Twenty-three advanced principles that can help you develop and work as internati onal consultant, manager or specialist

Coaching questi ons and exercises. Practical tools for personal development
Dwadzieścia pytań i ćwiczeń, które mogą pomóc ci poszerzyć wiedzę, rozwinąć umiejętności oraz udoskonalić postawę międzynarodowego konsultanta i człowieka świata

O Autorze

O Autorze

 

Dariusz Kobus

Urodził się na pograniczu polsko-czesko-niemieckim. Jest absolwentem AGH w Krakowie i Uniwersytetu w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył studia magisterskie i doktorat ze zrównoważonego rozwoju.

Od 25 lat pracuje w międzynarodowy konsultingu zajmując się ochroną środowiska i rozwojem. Mieszkał w siedmiu krajach, pracował w ponad 30 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej dla prestiżowych organizacji międzynarodowych i firm konsultingowych. Łączy pracę z podróżowaniem, poznawaniem świata i nauką języków obcych.

Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Autor Dariusz Kobus
Format B5
Objętość 180
Oprawa Miękka
ISBN 978-83-63566-94-4
Recenzje
Tomasz Krawczyk, Nowa Zelandia, międzynarodowy konsultant bliski przejścia w stan spoczynku

Jak poznać i zrozumieć inne kraje, społeczeństwa, kultury i zwyczaje? Trzeba tam być, pracować, poznawać lokalne zasady postępowania, dzielić troski i marzenia, zawierać przyjaźnie. Tylko
wtedy można rzeczywiście zrozumieć duszę Szkota, Serba, Australijczyka czy Gruzina, wyzbyć się egocentrycznego stosunku do innych kultur i dołączyć do grona obywateli świata. Autor w 15,5 km do granicy opisuje, jak dołączył do tej elitarnej grupy, i wskazuje, jak każdy, kto jest otwarty na świat, może to osiągnąć. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość nie tylko przez pryzmat polskości.

Autor: Tomasz Krawczyk, Nowa Zelandia, międzynarodowy konsultant bliski przejścia w stan spoczynku
Paweł Gadomski, dziennikarz „Wydarzeń” Telewizji Polsat

15,5 km do granicy czyta się nie tylko jak świetną książkę przygodową. To opowieść o ciągle zmieniającym się wokół nas świecie, szansach, ale też pułapkach, które na nas czyhają. I o tym, jak dokonane w przeszłości wybory determinują całe nasze życie.

Autor: Paweł Gadomski, dziennikarz „Wydarzeń” Telewizji Polsat
George McDonnell – consultant, manager

Very impressive book. It provides an excellent insight into the consulting world with many good examples of the situations that you can encounter, the ways in which you should prepare for this kind of career and some of the things that can happen to you along the way!

Autor: George McDonnell – consultant, manager
Joe Z Ganczarski – PhD, Adjunct Professor at Sheridan College, Oakville, Canada

Bardzo wartościowe źródło informacji dla przyszłych międzynarodowych konsultantów. Połączenie profesjonalnych porad wraz z opisanymi epizodami z życia konsultanta pomoże zrozumieć specyfikę zawodu i przygotować się do nadchodzących wyzwań. Interesujące tematy, ciekawe historie, inspirująca lektura.

Autor: Joe Z Ganczarski – PhD, Adjunct Professor at Sheridan College, Oakville, Canada
Marcin Popkiewicz – ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami gospodarki, energii, zasobów i środowiska

Praktyczny przewodnik życia „z życia międzynarodowego konsultanta z górnej półki” – absolutnie wciągająca lektura naładowana olbrzymim ładunkiem informacji. W pakiecie doskonałe porady życiowe – nie tylko dla topowych konsultantów.


Autor: Marcin Popkiewicz – ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami gospodarki, energii, zasobów i środowiska
techniki promocji sprzedazy
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 29097984, emalloc: 28761248
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem