Coaching grupowy (z autografami Autorów)

Coaching grupowy (z autografami Autorów)

Joanna Grela, Rafał Szewczak, Michał Bloch

Format: B5
Oprawa: Twarda
ISBN: 978-83-63566-90-6
cena: 58,00 zł

To nie tylko solidna dawka wiedzy, ale także zbiór przykładów z życia, które potwierdzają skuteczność metody coachingu grupowego w pracy w różnorodnych kontekstach – w biznesie, edukacji, organizacjach non-profit.

Opis

Szczegóły


W dziedzinie rozwoju osobistego można wyróżnić wiele metod pracy z drugim człowiekiem. Od coachingu indywidualnego, spotkań mentoringowych, przez odbywające się w grupie szkolenia, warsztaty i treningi interpersonalne, aż po coaching grupowy, w którym każdy realizuje swój osobisty cel, a jednocześnie uczestnicy grupy stanowią dla siebie wzajemne wsparcie. 

Podręcznik Coaching grupowy, autorstwa Joanny Greli, Rafała Szewczaka i Michała Bloch, to nie tylko solidna dawka wiedzy, ale także zbiór przykładów z życia, które potwierdzają skuteczność tej metody w pracy w różnorodnych kontekstach – w biznesie, edukacji, organizacjach non-profit. Autorzy przekonują, że można korzystać z niej na wiele sposobów i w różnych środowiskach – np. pracując z przywódcami firm i menedżerami wielkich korporacji, z uczniami, kobietami wracającymi do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka, osobami bezrobotnymi itd.

 

Niewątpliwym atutem książki jest jej praktyczny wymiar. Szczegółowo opisano przebieg procesu coachingu grupowego, podano mnóstwo narzędzi i struktur możliwych do zastosowania podczas pracy z grupą, np. Action Learning, Grupy Balinta, Metoda Aktywizująca Przeżywanie, czy autorska Metoda Analizy Grupowej. Poza tym wskazano, jakie kompetencje są niezbędne coachowi grupowemu, na co powinien zwracać uwagę i co może zrobić, aby się dalej rozwijać. W książce nie zabrakło również cennych case study ukazujących przebieg procesów coachingu grupowego.

Darmowy fragment:

 

Opinie i rekomendacje:

Osoby pracujące z grupami chętnie sięgają po nowe narzędzia, poszukując sposobu na efektywne działanie, które przełoży  się na proces skutecznej zmiany ich klientów. Profesjonalny coaching oferuje metody i narzędzia, z których coraz chętniej korzysta biznes, świat sportu, organizacji non-profit czy też klienci indywidualni. W książce w rzetelny sposób przedstawiono możliwości wykorzystania coachingu w kontekście grupowym. Polecam ją każdemu, kto pracuje z grupami i chce to robić w sposób profesjonalny, zgodnie z najwyższymi standardami, na straży których stoją takie organizacje jak International Coach Federation.
Artur Michalski, Prezes Zarządu ICF Polska

„Coaching grupowy” to maksymalnie praktyczny poradnik z wieloma ćwiczeniami i narzędziami nie tylko dla coachów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę w tym obszarze, ale także dla tych, którzy poszukują właściwej dla siebie metody rozwojowej albo interesują się coachingiem, a w przyszłości sami chcą zostać profesjonalnymi coachami. Polecam.
Ewa Walenda, redaktor naczelna „Personel i Zarządzanie”

Każdy specjalista wspierający rozwój potencjału i chcący pracować coachingowo z grupami na pewno znajdzie w tej książce wiele inspiracji i poszerzy swój warsztat pracy. Przeczytałam ją z dużą ciekawością i z prawdziwą przyjemnością i będę ją polecać swoim studentom coachingu profesjonalnego.
Dr Lidia D. Czarkowska, dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego

Książka „Coaching grupowy” to jedna z niewielu publikacji na polskim rynku traktująca o tej metodzie rozwoju. Tym bardziej cieszy wysoki poziom merytoryczny publikacji. Coaching grupowy dopiero zdobywa w Polsce popularność. Niewielu jest wykwalifikowanych coachów mających zarówno odpowiedni warsztat, jak i na tyle bogate doświadczenie w prowadzeniu podobnych procesów, by napisać podręcznik czy poradnik. A tak właśnie należy traktować tę książkę – jako przewodnik
po metodzie, swoistą „instrukcję obsługi”.
Grzegorz Zawiłowski, certyfikowany Coach MLC, akredytowany Coach i Superwizor Izby Coachingu, członek zespołu CC Innovation

Partnerzy merytoryczni Patroni medialni
 


 

Spis treści

Spis treści

Spis treści
Wprowadzenie

I część - Coaching grupowy jako metoda rozwojowa

1. Istota i zastosowania coachingu grupowego
           1.1. Warunki i specyfika coachingu grupowego 
           1.2. Zastosowania coachingu grupowego 
           1.3. Inspiracje do dalszego rozwoju
2. Kompetencje coacha grupowego 
           2.1. Słuchanie 
           2.2. Zadawanie pytań 
           2.3. Odzwierciedlanie 
           2.4. Facylitowanie 
           2.5. Moderowanie 
           2.6. Inspiracje do dalszego rozwoju
3. Proces coachingu grupowego 
           3.1. Dobór uczestników do grupy
           3.2. Sesja pierwsza 
           3.3. Sesje kolejne 
           3.4. Sesja zamykająca
           3.5. Zwiększanie efektywności procesu coachingu grupowego 
           3.6. Inspiracje do dalszego rozwoju

II część - Metody wykorzystywane w coachingu grupowym

4. Warsztaty oparte o GROW
           4.1. Praca z celami
           4.2. Praca z rzeczywistością
           4.3. Praca z opcjami
           4.4. Praca z wolą
           4.5. Inspiracje do dalszego rozwoju
5. Struktury sesji coachingu grupowego
           5.1. Action Learning
           5.2. Grupy Balinta
           5.3. Metoda Aktywizująca Przeżywanie
           5.4. Metoda Analizy Grupowej
           5.5. Design Thinking w coachingu
           5.6. Grupowy coaching bez struktury
           5.7. Inspiracje do dalszego rozwoju

III część - Przykłady procesów coachingu grupowego 

6. „Coach Z Perspektywami™” – superwizja w coachingu grupowym
7. Coaching kariery w grupie
8. Rozwój studenta poprzez sesje coachingu grupowego
9. Sesja coachingu grupowego dla nauczycieli
10. Coaching grupowy w autorskim modelu „MDZ™, czyli Motywacja Do Zmiany”
11. Sesja coachingu grupowego dla mężczyzn „Coaching Męskich Spraw”
12. „Dobry Coach™” – program superwizyjno-rozwojowy dla coachów
13. Coaching grupowy realizowany w ramach Studium Zawodowego Trenera Zmiany Novo
14. Coaching grupowy dotyczący relacji
15. Wolny Lancer™ – program coachingowo-mentoringowy dla osób, które chcą rzucić etat i założyć własny biznes oparty o markę osobistą
16. Grupowy coaching kariery z wykorzystaniem metody Coaching W Piaskownicy©


Zakończenie
Literatura 

O Autorze

O Autorze

 

Joanna Grela

Psycholog i trener biznesu z 11-letnim doświadczeniem. Jako coach grupowy i zespołowy akredytowany przez ICF, miała przyjemność wspierać w rozwoju pracowników m.in. IKEA, TUiR WARTA S.A., Time Trend Sp. z o.o., Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i wielu innych. Jej pasją jest też coaching dedykowany liderom.
Wykłada na studiach podyplomowych z coachingu. Wspiera innych coachów, jako mentorcoach i superwizor. Jest współtwórcą Szkoły Coachingu Zespołowego i Grupowego NOVO. Autorka bloga www.ZmienPerspektywe.pl, na którym promuje profesjonalny coaching i ideę "leadership po ludzku".

Rafał Szewczak

Od ponad 20 lat wspiera innych w rozwoju. Superwizor i trener coachingu – przygotowuje trenerów i coachów do pracy w zawodzie.
Prowadzi własne szkoły: Studium Zawodowe Coacha Biznesu, Studium Zawodowe Trenera Zmiany oraz Szkołę Coachingu Zespołowego i Grupowego NOVO. Specjalizuje się w coachingu zespołowym, grupowym oraz coachingu przedsiębiorczości. Prowadzi indywidualną praktykę jako coach i terapeuta par. Prowadzi blog – www.rafalszewczak.com.

 

Michał Bloch

Psycholog, posiada najwyższą na świecie akredytację International Coach Federation (ICF) na poziomie Master Certified Coach (MCC). Superwizor oraz nauczyciel coachingu, wspiera coachów w rozwijaniu praktyki oraz budowania marki.
Prowadzi własne szkoły: Studium Zawodowe Coacha Biznesu, Studium Zawodowe Trenera Zmiany oraz Szkołę Coachingu Zespołowego i Grupowego NOVO. Przygotowuje coachów do akredytacji na wszystkich poziomach.
Mentor freelancerów. Autor programu oraz idei Wolny Lancer – www.wolnylancer.pl 

 

Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Autor Joanna Grela, Rafał Szewczak, Michał Bloch
Format B5
Oprawa Twarda
ISBN 978-83-63566-90-6
Recenzje
Artur Michalski, Prezes Zarządu ICF Polska

Osoby pracujące z grupami chętnie sięgają po nowe narzędzia, poszukując sposobu na efektywne działanie, które przełoży się na proces skutecznej zmiany ich klientów. Profesjonalny coaching oferuje metody i narzędzia, z których coraz chętniej korzysta biznes, świat sportu, organizacji non-profit czy też klienci indywidualni. W książce w rzetelny sposób przedstawiono możliwości wykorzystania coachingu w kontekście grupowym. Polecam ją każdemu, kto pracuje z grupami i chce to robić w sposób profesjonalny, zgodnie z najwyższymi standardami, na straży których stoją takie organizacje jak International Coach Federation.

Autor: Artur Michalski, Prezes Zarządu ICF Polska
Jacek Walkiewicz, psycholog

Wydawałoby się, że o coachingu napisano już wszystko. A jednak nowa książka pt. „Coaching grupowy” to unikalny, praktyczny i inspirujący podręcznik dla tych, którzy ciągle poszukują dróg swojego zawodowego rozwoju. Polecam wszystkim, którzy chcą skorzystać z cennych doświadczeń Autorów i nie tracić czasu na odkrywanie tego, czego można się od nich nauczyć. 

Autor: Jacek Walkiewicz, psycholog
Ewa Walenda, redaktor naczelna „Personel i Zarządzanie”

Kto z nas nie znalazł się chociaż raz w problematycznej sytuacji, z którą sam nie potrafił sobie poradzić, albo zastanawiał się, jak coś zrobić lepiej, efektywniej, z mniejszym zaangażowaniem emocjonalnym? A może po prostu chciał coś zmienić w swoim życiu, ale nie bardzo wiedział, od czego zacząć? Gdzie szukać wsparcia? Gdzie znaleźć osoby, które mierzą się z podobnym problemem co my?

Dla tych osób pomocny może się okazać coaching grupowy, gdzie pod okiem coacha ludzie pracują nad indywidualnymi, lecz podobnymi tematycznie problemami. Dzięki wsparciu grupy każdy z jej uczestników może łatwiej zrealizować swój własny cel.

Książka „Coaching grupowy” jest efektem pracy trzech osób, ich przemyśleń i doświadczenia.

W pierwszej części książki autorzy wyjaśniają, co to jest coaching grupowy, czym różni się on od innych metod rozwojowych oraz w jakich sytuacjach można go zastosować. Omawiają kompetencje coacha grupowego, podpowiadają m.in., jak słuchać i odpowiednio zadawać pytania, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji oraz jak radzić sobie z trudną grupą. Praktyczne narzędzia, techniki i metody coachingowe przydatne w pracy coacha wspierającego uczestników w osiąganiu ich celów znajdują się w części drugiej. Z kolei w części trzeciej zostały zgromadzone studia przypadku pokazujące zastosowanie coachingu grupowego w różnych sytuacjach i profesjach.

Wartością dodaną książki są inspiracje do dalszego rozwoju w postaci proponowanej literatury, filmów, blogów merytorycznych, gotowych arkuszy do wykorzystania i krótkich ćwiczeń.

„Coaching grupowy” to maksymalnie praktyczny poradnik z wieloma ćwiczeniami i narzędziami nie tylko dla coachów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę w tym obszarze, ale także dla tych, którzy poszukują właściwej dla siebie metody rozwojowej albo interesują się coachingiem, a w przyszłości sami chcą zostać profesjonalnymi coachami. Polecam.

Autor: Ewa Walenda, redaktor naczelna „Personel i Zarządzanie”
Dr Lidia D. Czarkowska, dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego, Superwizor Izby Coachingu, założycielka Instytutu Jakości Życia

Kto szczególnie skorzysta z książki „Coaching grupowy” Joanny Greli, Rafała Szewczaka i Michała Blocha? Bez wątpienia coachowie, trenerzy, facylitatorzy, terapeuci oraz eksperci od rozwoju kapitału ludzkiego w organizacjach. Autorski tercet sprawnie, rzeczowo i z inwencją przedstawia zarówno szeroką paletę metod, jak i cały pakiet narzędzi oraz praktyczne przykłady zastosowań coachingu grupowego. Czytelnik znajdzie też w książce opis metod pokrewnych, które mogą wzbogacić warsztat coacha, takich jak Action Learning, Grupy Balinta, Metoda Aktywizująca Przeżywanie von Thuna i autorska Metoda Analizy Grupowej.

Konstrukcja książki jest przyjazna dla Czytelnika, ułatwia przyswajanie wiedzy i rozwój kluczowych kompetencji coachingowych, zgodnych ze standardem International Coach Federation. W każdej części Autorzy dzielą się opartymi na swoim doświadczeniu i sesjach superwizyjnych obserwacjami dotyczącymi możliwych wyzwań i tzw. trudnych sytuacji, jakie napotkać można w coachingowej pracy z grupą. Zapraszają również do pogłębionej refleksji poprzez ćwiczenia autocoachingowe oraz do dalszego rozwoju proponując listę lektur.

Każdy specjalista wspierający rozwój potencjału i chcący pracować coachingowo z grupami na pewno znajdzie w tej książce wiele inspiracji i poszerzy swój warsztat pracy. Przeczytałam ją z dużą ciekawością i z prawdziwą przyjemnością i będę ją polecać swoim studentom coachingu profesjonalnego.

Autor: Dr Lidia D. Czarkowska, dyrektor Centrum Coachingu ALK
dr Agnieszka Woszczyk, coach, autorka pierwszego w Polsce akademickiego programu studiów Doradztwo filozoficzne i coaching

Zaletą książki jest konkretność i precyzja językowa, niestety, nie zawsze spotykane w literaturze poświęconej coachingowi. Warto to docenić zwłaszcza, że mowa jest o zjawiskach subtelnych – unikatowej relacji coachingowej powstającej w pracy z grupą i specyficznej synergii jej towarzyszącej. Klarowność przedstawionego wywodu idzie w parze z rzetelnym, merytorycznym prezentowaniem treści, wspartych m.in. wieloletnim doświadczeniem i refleksyjnym podejściem do własnej praktyki. Autorzy chętnie dzielą się wiedzą o narzędziach oraz strukturach, wyjaśniają zasady, dbają o odróżnienie specyficznie coachingowego podejścia od innych form pracy z grupą. Polecam tę książkę wszystkim coachom, dydaktykom, studentom studiów coachingowych oraz osobom zainteresowanym samorozwojem. Jest to według mnie najlepsza publikacja poświęcona coachingowi grupowemu.

Autor: dr Agnieszka Woszczyk, coach, autorka pierwszego w Polsce akademickiego programu studiów Doradztwo filozoficzne i coaching
Anna Chraniuk, akredytowany Coach i Superwizor IC, Coach ACC ICF, mentor, trener biznesu, menedżerv

„Coaching grupowy” to niezwykle potrzebna, praktyczna i spójna publikacja. Napisana w sposób przejrzysty, gdzie logika, konsekwencja w pisaniu oraz porządek treści sprzyja czytaniu oraz pozwala z łatwością znaleźć zagadnienie, do którego pragniemy wrócić. Ma w sobie to „coś”, co powoduje, że z jednej strony pochłaniasz ogromną wiedzę, którą przekazują Autorzy, poszerzasz swój warsztat pracy, swoją perspektywę, a z drugiej – pracujesz sam ze sobą, wracasz do pewnych pytań, arkuszy. Książka zachęca także do refleksji nad samym sobą, nad swoim własnym warsztatem pracy.

Autorzy krok po kroku wyjaśniają, czym jest coaching grupowy, jak przebiega procesowo, także dzielą się swoimi doświadczeniami. Wielką wartością tej książki są też praktyczne wskazówki, konkretne arkusze, narzędzia, instrukcje, z których można z powodzeniem korzystać lub inspirować się nimi, tworząc własne.

To publikacja absolutnie wyjątkowa, użyteczna dla mnie, nie tylko jako coacha, ale też superwizora, trenera czy menedżera. Z całego serca polecam!

Autor: Anna Chraniuk, akredytowany Coach i Superwizor IC, Coach ACC ICF, mentor, trener biznesu, menedżer
Katarzyna Dujanowicz, Coach PCC ICF, Superwizor IC, trener biznesu

Nie miałam żadnych wątpliwości, że książka napisana przez Rafała Szewczaka, Joannę Grelę i Michała Blocha będzie doskonale przygotowana merytorycznie. Było również pewne, że będzie praktyczna, z gotowymi sposobami pracy. Najbardziej jednak zachwyca mnie w niej to, że łączy w sobie prostotę, merytorykę na najwyższym poziomie, poparte własnymi doświadczeniami przykłady oraz to, co w biznesie cenię najbardziej – zwłaszcza szkoleniowo-coachingowym – dzielenie się tą wiedzą w sposób tak oczywisty. Zdecydowanie brakowało takiej książki na polskim rynku. W końcu ktoś podjął to wyzwanie!

Powinni ją przeczytać nie tylko coachowie czy osoby pracujące z grupami, ale też sami uczestnicy coachingu grupowego. Dlaczego? Autorzy pokazują wyraźnie, że rozwój jednostki czy grupy nie jest tylko odpowiedzialnością osoby prowadzącej grupę, czyli coacha grupowego, ale też każdego, kto w tej grupie jest i funkcjonuje. Uczymy się od siebie, rozwijamy się nawzajem – ważne, aby o tym pamiętać.

Polecam absolutnie każdemu, kto pracuje z grupami!

Autor: Katarzyna Dujanowicz, Coach PCC ICF, Superwizor IC, trener biznesu
Grzegorz Zawiłowski, certyfikowany Coach MLC, akredytowany Coach i Superwizor Izby Coachingu, członek zespołu CC Innovation

Książka „Coaching grupowy” to jedna z niewielu publikacji na polskim rynku traktująca o tej metodzie rozwoju. Tym bardziej cieszy wysoki poziom merytoryczny publikacji. Coaching grupowy dopiero zdobywa w Polsce popularność. Niewielu jest wykwalifikowanych coachów mających zarówno odpowiedni warsztat, jak i na tyle bogate doświadczenie w prowadzeniu podobnych procesów, by napisać podręcznik czy poradnik. A tak właśnie należy traktować tę książkę – jako przewodnik po metodzie, swoistą „instrukcję obsługi”.

Autorzy podeszli do projektu bardzo profesjonalnie. Znajdziemy tu zarówno podłoże teoretyczne samej metody, wyjaśnienie, czym różni się ona od innych rodzajów wsparcia (coachingu indywidualnego, zespołów, szkolenia itp.), jak i praktyczne informacje dotyczące jej projektowania i prowadzenia. Autorzy prowadzą Czytelnika krok po kroku przez poszczególne etapy planowania procesu coachingu. Otrzymujemy również zestaw przydatnych technik opisanych w sposób dokładny i prosty, wręcz instruktażowy, a także przykłady gotowych pomysłów i programów coachingowych.

„Coaching grupowy” to wartościowa publikacja zarówno ze względu na poziom merytoryczny, jak i formę przekazu, która ułatwia lekturę i stymuluje do przemyśleń.

Autor: Grzegorz Zawiłowski, certyfikowany Coach MLC, akredytowany Coach i Superwizor Izby Coachingu, członek zespołu CC Innovation
Katarzyna Dorosz-Dębska, psycholog, psychoterapeuta, autorka bloga Planeta prze-Myśl-eń

„Coaching grupowy” to niezwykle praktyczny przewodnik, w którym Autorzy krok po kroku prowadzą po metodzie, od pierwszych do ostatnich sesji. Można wręcz odczuć, że towarzyszą osobiście w kolejnych etapach i działaniach, podając konkretne wytyczne, wskazując na to, co ważne, zwracając uwagę na możliwe pułapki i wyzwania, dzieląc się własnym, bogatym doświadczeniem, pobudzając do refleksji i kreatywności. Siłą tej książki jest przejrzystość i uporządkowanie, a przede wszystkim jasne ramy czym, jest coaching grupowy, a czym nie, jak odróżnić go od innych form pracy rozwojowo-pomocowej oraz jaki powinien być profesjonalny coach. Czytelnik znajdzie tu konkretne modele i techniki z opisem, jak i kiedy je zastosować, a także karty pracy i ćwiczenia. Doceniam w tej książce stale podkreślaną postawę profesjonalnego coacha, w tym potrzebę superwizji, która jest niezbędna we wszelkich zawodach pomocowych. Aby być rzeczywiście obiektywnym i prowadzić ludzi przez proces, zarówno terapeutyczny, jak i rozwojowy – superwizja to podstawa zapewniająca bezpieczeństwo każdej stronie tego procesu.

„Coaching grupowy” to przede wszystkim publikacja dla coachów i trenerów, jednak wiele praktycznych pomysłów zaczerpną również osoby pracujące z ludźmi w obszarze pomocowym, liderzy, nauczyciele, osoby z obszaru pracy z grupami, z młodzieżą, w doradztwie zawodowym.

Autor: Katarzyna Dorosz-Dębska, psycholog, psychoterapeuta, autorka bloga Planeta prze-Myśl-eń
dr Małgorzata Jedynak, certyfikowany Coach ICI, wykładowca akademicki WSPA w Lublinie

Otrzymaliśmy bezcenny prezent w postaci nowej publikacji pt. „Coaching grupowy”. Stanowi ona interesujące kompendium wiedzy z zakresu coachingu grupowego. W sposób metodyczny i merytoryczny ukazuje jego istotę, znaczenie, zastosowanie, praktyczne wskazówki, najważniejsze i przydatne w tym zakresie techniki i narzędzia współpracy z klientem.

Atutem publikacji jest bogactwo przedstawionych w niej ćwiczeń, osobistych refleksji, spostrzeżeń, doświadczeń Autorów. Motywują oni Czytelnika do pogłębienia swojej wiedzy i zapoznania się z ważnymi pracami innych autorów, proponują również obejrzenie wybranych filmów. Publikację tę gorąco polecam zarówno początkującym, jak i zaawansowanym w praktyce coachom.

Dla tych pierwszych może stanowić ona prawdziwą „skarbnicę wiedzy i platformę przydatnych, różnorodnych narzędzi”, zaś dla profesjonalistów to kolejna inspiracja do wzbogacenia swojego warsztatu pracy oraz zachęta do odkrywania nowych perspektyw coachingu grupowego. Moim zdaniem książka przypadnie też do gustu innym grupom, m.in. nauczycielom, doradcom, trenerom, terapeutom, tym wszystkim specjalistom, którzy dbają o swój rozwój zawodowy i którym zależy na konstruktywnym wspieraniu drugiego człowieka w odkrywaniu siebie, w odblokowaniu swojego potencjału i zasobów, w autentycznym towarzyszeniu klientowi w drodze do jego celu. Przedstawiony tutaj materiał pozwoli na lepsze zrozumienie klienta oraz samego siebie, może okazać się bezcenną bazą do wypracowywania swojego niepowtarzalnego stylu pracy. Publikacja ta jest ogromną zachętą do pracy metodą coachingu grupowego, przełamała we mnie pewne bariery i nieuzasadnione blokady. Dzięki niej moja podróż z coachingiem będzie o wiele ciekawsza i bardziej twórcza. Autorom publikacji udało się mnie przekonać o efektywności i mocy metody coachingu grupowego. Książka pokazuje ponadto, jak cenny, fascynujący i kreatywny jest proces coachingu, a co najważniejsze – jakie mogą być jego rezultaty. Z drugiej strony Autorzy uświadamiają Czytelnikowi wagę i znaczenie niezbędnych umiejętności i kompetencji coachingowych.

Obfitość zaprezentowanej techniki połączona jest z dojrzałością wewnętrzną Autorów, z ich ogromną pasją, trafnością spostrzeżeń, odpowiedzialną postawą, zaangażowaną obecnością oraz z lekkim dystansem do siebie – to dodatkowo wyróżnia to dzieło. Szczere gratulacje! Zachęcam do lektury.

Autor: dr Małgorzata Jedynak, certyfikowany Coach ICI, wykładowca akademicki WSPA w Lublinie
Łukasz Ipnar, doradca zawodowy

Książka stanowi ciekawe uzupełnienie warsztatu pracy doradcy zawodowego. Z pewnością jest cennym źródłem inspiracji w realizowanych treningach kompetencji społecznych oraz treningach pracy. Może posłużyć w procesie realizowanego doradztwa zawodowego z osobami poszukującymi zatrudnienia. Przykładowe sesje opisane są prostym i zwięzłym językiem, dzięki czemu mogą nakłonić uczestników warsztatów do głębszych refleksji, wzmocnić ich motywację do aktywności na rynku pracy i wiarę we własne umiejętności. Wykorzystywane treści programowe przez doradców zawodowych mogą korzystnie wpływać na aktywizację społeczną i zawodową uczestników zajęć grupowych.

Autor: Łukasz Ipnar, doradca zawodowy
Krzysztof Błażejewski, coach grupowy, psychoterapeuta, trener

„Coaching grupowy” to swego rodzaju mapa, dzięki której Autorzy w sposób bezpieczny i przejrzysty wprowadzają nas w świat coachingu grupowego.
Z publikacji będą mogły skorzystać zarówno osoby doświadczone w pracy z grupą, jak i początkujący.

Dzięki dużemu doświadczeniu i pokorze Autorów udało się stworzyć praktyczny podręcznik, który pokazuje jednocześnie proces i strukturę coachingu grupowego. Natomiast uzupełnienie książki o pytania autocoachingowe sprawią, że Czytelnik już w trakcie lektury może zapoczątkować swój proces uczenia się tej niezwykle skutecznej metody pracy z różnorodnymi grupami.

Książka ta będzie pomocna w przygotowywaniu procesu pracy z grupą, wyznaczaniu jasnej granicy czym jest coaching i gdzie są jego granice. Ponadto stanowi podstawę biblioteki każdego praktyka, ponieważ można do niej wracać na każdym etapie prowadzonego procesu coachingu grupowego.

Polecam!

Autor: Krzysztof Błażejewski, coach grupowy, psychoterapeuta, trener
techniki promocji sprzedazy
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 27787264, emalloc: 27494528
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem