Czy jesteś tym, który puka?

Czy jesteś tym, który puka?

Dariusz Użycki

Format: B5
Objętość: 206
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-63566-98-2
cena: 44,00 zł

Już nie potrzebujesz innej książki, aby odmienić swoje życie!

LUB
Opis

Szczegóły

 

Pragmatyczna, prawdziwa i bardzo życiowa pozycja, pomagająca zadać sobie ważne pytania, znaleźć bardzo osobiste odpowiedzi i poznać konsekwencje poszczególnych wyborów. W zalewie książek przekonujących, ŻE ze swoim życiem należy coś zrobić, ta jest jedną z nielicznych pokazujących JAK to zrobić.

Książka przekłada wielkie i ważne życiowe zagadnienia na proste, zrozumiałe i mierzalne codzienne zachowania. Jest przewodnikiem, dzięki któremu każdy może zdefiniować swoją własną ścieżkę i samodzielnie nią podążać.

 

Kim jesteś, gdzie jesteś, dokąd zmierzasz w życiu i pracy

Pozycja dla każdego, kto myśli o harmonijnym życiu i rozwoju na swoich warunkach. Silnie osadzona w polskich realiach.

Autor jest praktykiem biznesu. Dzieli się wnioskami wynikającymi z analizy doświadczeń i przemyśleń tysięcy ludzi, z którymi przychodzi mu się spotykać w praktyce doradczej. Ilustruje to też swoimi życiowymi doświadczeniami, bazującymi na własnych próbach i błędach.

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza dotyczy procesu autorefleksji, która jest niezbędna do zdefiniowania kierunku, w którym chcemy podążać. Druga część dotyczy planowania rozwoju zawodowego i wdrażania tego planu krok po kroku.

 

Darmowy fragment:

 

Opinie i rekomendacje:

Dariusz Użycki to ekspert w dziedzinie doradztwa personalnego i zarządzania karierą zawodową. Zawsze w pierwszej kolejności koncentruje się na potrzebach i życiowych celach ludzi, z którymi rozmawia, a dopiero potem szuka odpowiedniego dopasowania do nich zapotrzebowań firm, w imieniu których pracuje. Dzięki temu późniejszych „rozczarowań” w tworzonych przez niego relacjach jest bardzo mało. Gdy usłyszałem o projekcie przelania na papier jego ogromnej wiedzy, doświadczenia i jednocześnie wrażliwości – napisania praktycznego poradnika, jak optymalnie kierować swoim życiem i karierą zawodową – uznałem to za świetny pomysł. I nie zawiodłem się.„Czy jesteś tym, który puka?” to precyzyjnie i logicznie zbudowana „mapa drogowa”, pomagająca stworzyć każdemu swój własny plan rozwoju zawodowego. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, z solidną domieszką humoru i autoironii książka zawiera gotowe wskazówki i recepty do natychmiastowego zastosowania, a jej niewątpliwą zaletą jest silne osadzenie w codzienności, jak również dobrze nam znanych, czasem specyficznych, polskich realiach. Gorąco polecam!
Marcin Rosati, Prezes Zarządu Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o. 

Czy można napisać książkę, która jest jednocześnie refleksyjna i bardzo praktyczna? W której z humorem porusza się ważne tematy? Która w przystępny sposób przekazuje skomplikowaną wiedzę o zarządzaniu (przede wszystkim sobą)? Która dla czytelnika jest jak prawdziwa i bezpośrednia rozmowa z autorem? Można! Ale do tego potrzeba wieloletniego doświadczenia, autorefleksji, odwagi i lekkiego pióra. Dariusz Użycki spełnia te wymagania. Niewiele osób może taką książkę napisać, ale na pewno wszyscy powinni ją przeczytać.
prof. dr hab. Jacek Miroński, SGH

Dariusz Użycki prowokuje i pokazuje, że wszystko jest w naszych rękach – jeżeli działasz, to z pełną świadomością, a jeżeli nie, to… z pełną odpowiedzialnością. Brzmi mocno, ale bardzo konkretnie – bo taka jest właśnie ta książka. A wszystko to podane w pełnej humoru, dystansu (na który stać jedynie człowieka z doświadczeniem) i prostej formie. Przy okazji Autor zachęca do obejrzenia kilku (czasem zapomnianych już) filmów.
Agata Jach, HR Director, Członek Zarządu AXA Group, Polska

Żyjemy w coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości, często zapominając o tym, co ważne. W codziennym pędzie pozbawiamy się czasu na refleksję i zatrzymanie, by zadać sobie pytanie, czy faktycznie skupiam się na tematach istotnych i jaki to ma wpływ na moje życie zawodowe i prywatne. Książka Dariusza Użyckiego jest dla mnie przekazaną w sposób naturalny i z poczuciem humoru refleksją Autora nad tym, co proste – a my komplikujemy, nad tym, co naprawdę ważne – a często o tym zapominamy. O pracy, życiu i szukaniu siebie w tych dwóch wszechświatach.
Andrzej Borczyk, HR Director, Członek Zarządu, Grupa ŻywiecPatroni medialni
 


 

Spis treści

Spis treści

Wstęp, czyli o czym to książka

CZĘŚĆ I
Morgan Freeman i pierogi, czyli wstęp do autorefleksji
Cztery obszary naszej przestrzeni
Źródła wiedzy o sobie
Gdzie szukać dodatkowych inspiracji?
Autorefleksja – poradnik praktyczny na co dzień
JA
Ciało, czyli dlaczego nie pojedziemy szybciej i dalej
Czy Twój umysł jest jak starożytny miecz?
Duch, czyli jak zmierzyć się z nieuchwytnym
„Czy nas dwóch jest, czy ja jeden?”
Jak długo jesteś szczęśliwy, czyli… dlaczego tak krótko?
Szczęście a pieniądze, czyli dają czy nie?
PRACA
Praca, czyli którędy do Świętego Graala?
Praca, czyli zarabiam, rzeźbię czy buduję?
SPOŁECZNOŚĆ
RODZINA/PRZYJACIELE

CZĘŚĆ II
CV jak horoskop, czyli efekt Barnuma
Jak analizować własne doświadczenie zawodowe?
Jak długo pracować w jednej firmie?
Scenariusz nr 1 – Skoczek
Scenariusz nr 2 – Głaz Narzutowy
Scenariusz nr 3 – Hodowla
Planowanie kariery, czyli sceny z życia poskramiacza lwów
Scenariusz planowania kariery
Zasady pisania CV (i nie tylko), czyli anty-Barnum

ZAKOŃCZENIE
Jestem bardem w Twoim zamku, czyli Połączone Sztuki Walki

DODATEK (PLUS KROWI LEVEL NA KOŃCU)
Autorefleksja – podręczny zestaw przetrwania, czyli o pożytkach posiadania wagonu amunicji
Krowi level

O Autorze

O Autorze

Dariusz Użycki

Doktor inżynier nauk technicznych.

Pracował jako Training Manager w Whirlpool Polska, na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie w Mercuri Urval, jednej z największych firm doradztwa personalnego w Europie, początkowo jako Konsultant później jako Branch Manager i Country Manager w Polsce z pełną odpowiedzialnością P&L. W latach 2007 – 2013 był Dyrektorem Zarządzającym Deininger Consulting Sp. z o.o. w Warszawie, spółce córce niemieckiej firmy Executive Search. Działał na terenie Europy Środkowo-Wschodniej łącznie z Rosją i tzw. krajami CIS. Od lutego 2014 pełni funkcję Head of Industrial Sector CEE&CIS w firmie Pedersen & Partners, Executive Search. Legitymuje się projektami prowadzonymi od Francji po Kazachstan i syberyjską część Rosji. 

Jest autorem programu i prowadzącym unikatowy przedmiot w ramach studiów SGH-MBA oraz CEMBA: „Świadomy rozwój kariery zawodowej i kompetencji przywódczych”. Poza zawodowym i osobistym doświadczeniem, fundamentem tych zajęć są także własne oryginalne badania rynkowe, dotyczące postaw i zachowań polskich menedżerów, ich samooceny, wypalenia zawodowego, sytuacji menedżerek w Polsce. Były one także przedmiotem szeregu publikacji w Harvard Business Review Polska oraz w Przeglądzie Corporate Governance. 


Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Autor Dariusz Użycki
Format B5
Objętość 206
Oprawa Miękka
ISBN 978-83-63566-98-2
Recenzje
Michał Bloch, psycholog, Coach MCC ICF, mentor freelancerów

Czy masz odwagę być tym, który puka do drzwi, za którymi znajduje się Twoja tożsamość, oparta o Twoje wybory własna ścieżka, prowadząca do takiego życia, jakie zawsze chciałeś mieć?

Co mają wspólnego Walter White z Breaking Bad, Monty Python oraz Krowi Poziom z Diablo 2 z planowaniem kariery? Sprawdź sam!

Autor: Michał Bloch, psycholog, Coach MCC ICF, mentor freelancerów
Piotr Bucki, szkoleniowiec, wykładowca, autor www.bucki.pro

Na rynku dużo jest książek dotyczących samorozwoju. Kiedy patrzę na niektóre z nich, to myślę sobie: Jaki piękny pomnik ludzkiej frustracji... Książka Dariusza Użyckiego jest jednak inna – nie ma tu biada-coachingu czy górnolotnej inspiracji, która kończy się ostrym pikowaniem w dół. Zamiast: CO zrobić, Autor mówi, JAK to zrobić. To ważne, zwłaszcza że prowadzi Czytelnika od autorefleksji i samopoznania do lepszego wykorzystania swojego potencjału.

Autor: Piotr Bucki, szkoleniowiec, wykładowca, autor www.bucki.pro
Agata Jach, HR Director, Członek Zarządu AXA Group, Polska

Tytuł książki brzmi zagadkowo i chociażby z tego powodu warto po nią sięgnąć. A za tytułem – oprócz historii filmowej – stoją bardzo ważne pytania, na które tylko nieliczni znajdują odpowiedzi. Książka pomaga właśnie na te pytania odpowiedzieć albo przynajmniej sprawić, by wszelkie wymówki straciły na znaczeniu. To nie jest publikacja dla tych, którzy szukają kolejnej motywacyjnej, pełnej WOW teorii książki o rozwoju, które tak łatwo odkłada się na półkę…

Dariusz Użycki prowokuje i pokazuje, że wszystko jest w naszych rękach – jeżeli działasz, to z pełną świadomością, a jeżeli nie, to… z pełną odpowiedzialnością. Brzmi mocno, ale bardzo konkretnie – bo taka jest właśnie ta książka. A wszystko to podane w pełnej humoru, dystansu (na który stać jedynie człowieka z doświadczeniem) i prostej formie. Przy okazji Autor zachęca do obejrzenia kilku (czasem zapomnianych już) filmów.

Autor: Agata Jach, HR Director, Członek Zarządu AXA Group, Polska
Prof. Mariusz J. Figurski, Politechnika Gdańska

„Czy jesteś tym, który puka?” to książka wyjątkowa na rodzimym rynku wydawniczym, poruszająca problematykę przywództwa oraz kierowania własnym życiem zawodowym, jak również prywatnym. Jej wyjątkowość wynika z faktu, że przedstawia ona zagadnienia dostosowane do naszych realiów. W ostatnich latach na rynku polskim pojawiło się wiele książek, w których autorzy starają się wytłumaczyć problemy przywództwa i komunikacji, używając wzniosłych słów i frazesów. Jednak dotyczą one odmiennych od naszych realiów społecznych i gospodarczych. Dlatego trudno, a w zasadzie jest to niemożliwe, aby przenieść doświadczenia budowane przez lata w krajach Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych na grunt polski. Żyjąc z piętnem doskonałości świata zachodniego, próbujemy te doświadczenia przenosić i dostosowywać do naszych realiów, czyli dokonujemy tzw. polonizacji, co tylko w niewielkim stopniu daje się wykorzystać praktycznie. Natomiast Dariusz Użycki w swojej książce najpierw diagnozuje problem, analizując nasze specyficzne zachowania, a następnie pokazuje, w jaki sposób go rozwiązywać. Przykładem tego jest na pozór prozaiczny problem pisania CV. Zgadzam się z Autorem, że większość CV ma raczej charakter horoskopu. Ich wartość jest praktycznie żadna i można je dopasować do ponad 90% populacji ludzkiej. Dariusz Użycki pokazuje Czytelnikowi, w jaki sposób należy przygotować się do napisania dobrego CV, z najważniejszym elementem – rozpoznaniem siebie. Czytając książkę, znajdziemy wiele elementów odwołujących się do zagadnień komunikacji międzyludzkiej. Wszystkie poparte są ciekawymi przykładami, które możemy spotkać w naszym życiu zawodowym oraz prywatnym. Na podstawie tego można stwierdzić, że Autor nie tylko jest ekspertem w swojej dziedzinie, ale również bystrym obserwatorem rzeczywistości. W dobie zdominowania naszego życia przez internet i media społecznościowe jest to cecha wyjątkowa.

Kto może być odbiorcą książki Dariusza Użyckiego? Każdy, kto chce lepiej poznać siebie i budować swój autorytet na podstawie zdrowych zasad przywództwa oraz przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej czy napisać dobre CV. Wierzę, że większość Czytelników książki Dariusza Użyckiego będzie mogło odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule: Czy jesteś tym, który puka? – „Tak, jestem”.

Autor: Prof. Mariusz J. Figurski, Politechnika Gdańska
Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska, Nokia Group

Czym ta książka jest?
1. Ta książka to praktyczny poradnik na co dzień, „trener personalny”, osadzony w naszych realiach, dostępny i zrozumiały.
2. Autor wypunktowuje, co i jak, i dlaczego zrobić. Ze swojego doświadczenia wyjaśnia, co działa, a co nie.
3. To przewodnik, skrypt albo „ściąga”, jak znaleźć swoją ścieżkę. To zestaw ćwiczeń i praktycznych kroków na tej ścieżce.


Czym ta książka nie jest?
1. Publikacja ta nie jest kolejnym akademickim opisem garści liderów biznesu o światowej sławie. Opisem, który dobrze się czyta i który jest pełen anegdot i uogólnień w stylu „wyjątkowi ludzie są wyjątkowi”.
2. To nie statystyczna analiza danych, po raz kolejny potwierdzająca, że gdzieś tam daleko w świecie ludzie odnoszą sukcesy i znajdują sens w życiu, bo strategia i misja firmy się sprawdziły.
3. To nie jest kolejna książka po prostu do przeczytania. To nie jest książka o innych, to jest książka o Tobie.

Autor: Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska, Nokia Group
Piotr Potowski, Dyrektor Generalny, Grupa Topex

Używając tytułowej frazy, zaczerpniętej przez Autora z doskonałego serialu „Breaking Bad” (uzasadnienie we wstępie do książki), mogę powiedzieć, że kiedy „zapukano do moich drzwi” z prośbą o przygotowanie recenzji tej publikacji, postanowiłem niezwłocznie „świadomie zapukać do drzwi” kolejnego wyzwania w moim życiu i z zapałem skreślić tych kilka zdań.

Książka ta poświęcona jest nam, ludziom (nie bogom – to również zostanie wyjaśnione przez Autora), i naszym wyborom, od których zależy to, jaką drogą przejdziemy przez życie i na ile ta droga będzie wytyczana przez nas samych, a nie przez innych lub co gorsza – przez kapryśny zbieg okoliczności. Przed przystąpieniem do wciągającej lektury warto przygotować się na niełatwe, lecz trafne pytania, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć – najlepiej szczerze na nie odpowiadając, bo tylko wtedy będziemy mogli świadomie podnieść jakość swojego życia. Tym, którzy tego chcą i dostatecznie mocno otworzą swoje umysły, książka ta właśnie na to pozwoli. Lektura „Czy jesteś tym, który puka?” to spotkanie z bardzo otwartą osobą, która bazując na własnym doświadczeniu i umiejętności bezpośredniej komunikacji (w sferze biznesowych książek to wartość sama w sobie), przeprowadza nas przez trudny proces uświadamiania sobie tego, co tak naprawdę jest dla nas ważne. Nie oczekujmy tu złotych rad i gotowych scenariuszy, bo takie nie istnieją – czytając, szczerze „rozmawiajmy” z Autorem, a wtedy sami znajdziemy optymalną drogę i przy odrobinie wytrwałości będzie nam lepiej z samym sobą.

Autor stanął przed trudnym zadaniem przygotowania kolejnej książki na uginającej się pod ciężarem tysięcy pozycji półce z napisem „rozwój osobisty”. Cieszę się, że Dariusz Użycki „zapukał do tych drzwi” – dzięki temu mam na biurku świeżą, przystępną, niezwykle praktyczną publikację, do której ciągle warto sięgać, i doskonały materiał na upominek dla tych, na których życiu mi zależy.

 

Autor: Piotr Potowski, Dyrektor Generalny, Grupa Topex
Marketing nieruchomości
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej