Default

Czy jesteś tym, który puka? (e-book)

Czy jesteś tym, który puka? (e-book)

Format: .e-pub / .mobi (pakiet)
ISBN: 978-83-63566-78-4

Wielkość pliku: 2,4 MB / 1,1 MB

cena: 44,00 zł

Special Price 40,00 zł

Już nie potrzebujesz innej książki, aby odmienić swoje życie!

Opis

Szczegóły

Pragmatyczna, prawdziwa i bardzo życiowa pozycja, pomagająca zadać sobie ważne pytania, znaleźć bardzo osobiste odpowiedzi i poznać konsekwencje poszczególnych wyborów. W zalewie książek przekonujących, ŻE ze swoim życiem należy coś zrobić, ta jest jedną z nielicznych pokazujących JAK to zrobić.

Książka przekłada wielkie i ważne życiowe zagadnienia na proste, zrozumiałe i mierzalne codzienne zachowania. Jest przewodnikiem, dzięki któremu każdy może zdefiniować swoją własną ścieżkę i samodzielnie nią podążać.

 

Kim jesteś, gdzie jesteś, dokąd zmierzasz w życiu i pracy

Pozycja dla każdego, kto myśli o harmonijnym życiu i rozwoju na swoich warunkach. Silnie osadzona w polskich realiach.

Autor jest praktykiem biznesu. Dzieli się wnioskami wynikającymi z analizy doświadczeń i przemyśleń tysięcy ludzi, z którymi przychodzi mu się spotykać w praktyce doradczej. Ilustruje to też swoimi życiowymi doświadczeniami, bazującymi na własnych próbach i błędach.

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza dotyczy procesu autorefleksji, która jest niezbędna do zdefiniowania kierunku, w którym chcemy podążać. Druga część dotyczy planowania rozwoju zawodowego i wdrażania tego planu krok po kroku.

 

Darmowy fragment:

 

Opinie i rekomendacje:

Dariusz Użycki to ekspert w dziedzinie doradztwa personalnego i zarządzania karierą zawodową. Zawsze w pierwszej kolejności koncentruje się na potrzebach i życiowych celach ludzi, z którymi rozmawia, a dopiero potem szuka odpowiedniego dopasowania do nich zapotrzebowań firm, w imieniu których pracuje. Dzięki temu późniejszych „rozczarowań” w tworzonych przez niego relacjach jest bardzo mało. Gdy usłyszałem o projekcie przelania na papier jego ogromnej wiedzy, doświadczenia i jednocześnie wrażliwości – napisania praktycznego poradnika, jak optymalnie kierować swoim życiem i karierą zawodową – uznałem to za świetny pomysł. I nie zawiodłem się.„Czy jesteś tym, który puka?” to precyzyjnie i logicznie zbudowana „mapa drogowa”, pomagająca stworzyć każdemu swój własny plan rozwoju zawodowego. Napisana prostym, zrozumiałym językiem, z solidną domieszką humoru i autoironii książka zawiera gotowe wskazówki i recepty do natychmiastowego zastosowania, a jej niewątpliwą zaletą jest silne osadzenie w codzienności, jak również dobrze nam znanych, czasem specyficznych, polskich realiach. Gorąco polecam!
Marcin Rosati, Prezes Zarządu Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o. 

Czy można napisać książkę, która jest jednocześnie refleksyjna i bardzo praktyczna? W której z humorem porusza się ważne tematy? Która w przystępny sposób przekazuje skomplikowaną wiedzę o zarządzaniu (przede wszystkim sobą)? Która dla czytelnika jest jak prawdziwa i bezpośrednia rozmowa z autorem? Można! Ale do tego potrzeba wieloletniego doświadczenia, autorefleksji, odwagi i lekkiego pióra. Dariusz Użycki spełnia te wymagania. Niewiele osób może taką książkę napisać, ale na pewno wszyscy powinni ją przeczytać.
prof. dr hab. Jacek Miroński, SGH

Dariusz Użycki prowokuje i pokazuje, że wszystko jest w naszych rękach – jeżeli działasz, to z pełną świadomością, a jeżeli nie, to… z pełną odpowiedzialnością. Brzmi mocno, ale bardzo konkretnie – bo taka jest właśnie ta książka. A wszystko to podane w pełnej humoru, dystansu (na który stać jedynie człowieka z doświadczeniem) i prostej formie. Przy okazji Autor zachęca do obejrzenia kilku (czasem zapomnianych już) filmów.
Agata Jach, HR Director, Członek Zarządu AXA Group, Polska

Żyjemy w coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości, często zapominając o tym, co ważne. W codziennym pędzie pozbawiamy się czasu na refleksję i zatrzymanie, by zadać sobie pytanie, czy faktycznie skupiam się na tematach istotnych i jaki to ma wpływ na moje życie zawodowe i prywatne. Książka Dariusza Użyckiego jest dla mnie przekazaną w sposób naturalny i z poczuciem humoru refleksją Autora nad tym, co proste – a my komplikujemy, nad tym, co naprawdę ważne – a często o tym zapominamy. O pracy, życiu i szukaniu siebie w tych dwóch wszechświatach.
Andrzej Borczyk, HR Director, Członek Zarządu, Grupa ŻywiecPatroni medialni
 


 

Spis treści

Spis treści

Wstęp, czyli o czym to książka

CZĘŚĆ I
Morgan Freeman i pierogi, czyli wstęp do autorefleksji
Cztery obszary naszej przestrzeni
Źródła wiedzy o sobie
Gdzie szukać dodatkowych inspiracji?
Autorefleksja – poradnik praktyczny na co dzień
JA
Ciało, czyli dlaczego nie pojedziemy szybciej i dalej
Czy Twój umysł jest jak starożytny miecz?
Duch, czyli jak zmierzyć się z nieuchwytnym
„Czy nas dwóch jest, czy ja jeden?”
Jak długo jesteś szczęśliwy, czyli… dlaczego tak krótko?
Szczęście a pieniądze, czyli dają czy nie?
PRACA
Praca, czyli którędy do Świętego Graala?
Praca, czyli zarabiam, rzeźbię czy buduję?
SPOŁECZNOŚĆ
RODZINA/PRZYJACIELE

CZĘŚĆ II
CV jak horoskop, czyli efekt Barnuma
Jak analizować własne doświadczenie zawodowe?
Jak długo pracować w jednej firmie?
Scenariusz nr 1 – Skoczek
Scenariusz nr 2 – Głaz Narzutowy
Scenariusz nr 3 – Hodowla
Planowanie kariery, czyli sceny z życia poskramiacza lwów
Scenariusz planowania kariery
Zasady pisania CV (i nie tylko), czyli anty-Barnum

ZAKOŃCZENIE
Jestem bardem w Twoim zamku, czyli Połączone Sztuki Walki

DODATEK (PLUS KROWI LEVEL NA KOŃCU)
Autorefleksja – podręczny zestaw przetrwania, czyli o pożytkach posiadania wagonu amunicji
Krowi level

O Autorze

O Autorze

Dariusz Użycki

Doktor inżynier nauk technicznych.

Pracował jako Training Manager w Whirlpool Polska, na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie w Mercuri Urval, jednej z największych firm doradztwa personalnego w Europie, początkowo jako Konsultant później jako Branch Manager i Country Manager w Polsce z pełną odpowiedzialnością P&L. W latach 2007 – 2013 był Dyrektorem Zarządzającym Deininger Consulting Sp. z o.o. w Warszawie, spółce córce niemieckiej firmy Executive Search. Działał na terenie Europy Środkowo-Wschodniej łącznie z Rosją i tzw. krajami CIS. Od lutego 2014 pełni funkcję Head of Industrial Sector CEE&CIS w firmie Pedersen & Partners, Executive Search. Legitymuje się projektami prowadzonymi od Francji po Kazachstan i syberyjską część Rosji. 

Jest autorem programu i prowadzącym unikatowy przedmiot w ramach studiów SGH-MBA oraz CEMBA: „Świadomy rozwój kariery zawodowej i kompetencji przywódczych”. Poza zawodowym i osobistym doświadczeniem, fundamentem tych zajęć są także własne oryginalne badania rynkowe, dotyczące postaw i zachowań polskich menedżerów, ich samooceny, wypalenia zawodowego, sytuacji menedżerek w Polsce. Były one także przedmiotem szeregu publikacji w Harvard Business Review Polska oraz w Przeglądzie Corporate Governance. 


Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rozmiar pliku 2,4 MB / 1,1 MB
Format .e-pub / .mobi (pakiet)
Zabezpieczenie Watermark
Warunki korzystania Wyłącznie na użytek własny, kopiowanie i udostępnianie osobom trzecim zabronione
Wymagania techniczne Upewnij się, że posiadasz urządzenie (e-czytnik, smartphone, tablet) obsługujący jeden z wymienionych formatów: e-pub, mobi. Więcej szczegółów w "Regulaminie zakupu e-booków"
ISBN 978-83-63566-78-4
Recenzje
  • Nie dodano jeszcze recenzji

techniki promocji sprzedazy
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 27262976, emalloc: 26952992
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem