Regulamin zakupu e-booków

Regulamin zakupu e-booków

§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Niniejszy regulamin stanowi uzupełnienie „Regulaminu księgarni internetowej Wydawnictwa Słowa i Myśli ” i wymaga akceptacji obu Regulaminów.
 2. Użyte w niniejszym Regulaminie następujące pojęcia, oznaczają:

SKLEP - prowadzona przez Wydawnictwo Słowa i Myśli Sp. z o. o. z siedzibą w Lublinie, księgarnia internetowa działająca pod adresem www.sklep.slowaimysli.pl
KLIENT - Klientem Sklepu może być osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych oraz osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.
PRODUKT – E-BOOK
E-BOOK - elektroniczna wersja papierowej książki, której treść przeznaczona jest do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, tablecie, smartfonie). Pliki z treścią książki mogą występować w postaci plików MOBI lub E-PUB bądź w postaci plików w innych formatach oferowanych przez SKLEP
E-PUB - standard zapisu służący do publikowania e-booków. E-BOOK w tym formacie jest szczególnie polecany do odtwarzania na e-czytnikach, smartfonach lub urządzeniach o małych ekranach.
MOBI - format plików dla publikacji elektronicznych, alternatywny odpowiednik plików E-PUB. Wykorzystywany przez czytnik Kindle firmy Amazon oraz wiele innych urządzeń i programów.
WATERMARK (znak wodny) ‒ usługa polegająca na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej KLIENTA. Znak wodny to zabezpieczenie, który nie wpływa na wygodę korzystania z E-BOOKÓW.
MOJE PLIKI DO POBRANIA – pliki E-BOOK, które po zakupie są przechowywane na koncie KLIENTA utworzonym przy rejestracji w SKLEPIE

§2 PRZYJMOWANIE I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

 1. SKLEP prowadzi sprzedaż produktów elektronicznych za pośrednictwem sieci Internet. Informacje o produktach zamieszczone są na stronie www.sklep.slowaimysli.pl. Treści dotyczące produktów nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a zaproszenie do składania ofert przez KLIENTA.
 2. Zamówienia od KLIENTÓW są przyjmowane przez wypełnienie formularza zamówienia za pośrednictwem strony internetowej wskazanej w § 2 pkt 1 - 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.
 3. Do dokonywania zakupów w SKLEPIE niezbędne jest posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej. Aby założyć konto KLIENTA należy uruchomić stronę internetową wskazaną w §2 pkt 1 i wypełnić formularz rejestracji, w tym podać adres e-mail i określić hasło do konta.
 4. KLIENT powinien zapoznać się z wymaganiami technicznymi zamieszczonymi w karcie produktu oraz w regulaminie w §4 , opisem danego produktu, który zawiera oprócz danych podstawowych (metryczka), postanowienia o zakresie licencji dotyczącej danego pliku oraz typ pliku.
 5. W celu złożenia zamówienia KLIENT zobowiązany jest dokonać: wyboru zamawianych produktów oraz wyboru sposobu płatności.
 6. SKLEP nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie e-maila z informacjami dotyczącymi realizacji zamówień oraz z e-maila zawierającego zakupiony produkt jeżeli powyższe spowodowane jest przyczynami leżącymi po stronie KLIENTA (np. przepełniona skrzynka mailowa).

§ 3 ZABEZPIECZENIA PLIKÓW

 1. Każdy E-BOOK jest zabezpieczony technologią WATERMARK, dlatego kategorycznie zabrania się kopiowania plików oraz udostępniania osobom trzecim. Stosowanie zabezpieczenia typu WATERMARK jest niemożliwe do usunięcia przez użytkownika. Umożliwia łatwe zidentyfikowanie osoby, która nielegalnie rozpowszechnia zakupioną kopię publikacji.
 2. Każdy zakupiony plik może być wykorzystywany wyłącznie przez osobę która go zakupiła, kopiowanie i rozpowszechnianie E-BOOKA stanowi naruszenie praw autorskich.
 3. Nabywca E-BOOKA ma prawo do przechowywania go na twardym dysku swojego komputera oraz innych nośnikach elektronicznych w celu zapoznania się z treścią utworu.

§4 WYMAGANIA TECHNICZNE DLA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH NIEZBĘDNE DO WSPÓŁPRACY ZE SKLEPEM

 1. Sprzedaż PLIKU może zostać skutecznie zrealizowane wyłącznie przy wykorzystaniu urządzeń elektronicznych spełniających wyszczególnione poniżej wymagania techniczne.
 2. KLIENT przed zakupem E-BOOKA powinien upewnić się, czy urządzenie, na którym zamierza go odtwarzać, obsługuje format w jakim jest on zapisany:

a. pliki MOBI – czytnik Amazon Kindle oraz tablet, smartphone, komputer PC/Mac z zainstalowana aplikacją do otwierania plików MOBI,
b. pliki E-PUB – komputer PC/Mac z monitorem o rozdzielczości minimalnej 800x600 pikseli, wyposażony w system operacyjny oraz program zdolny otwierać pliki E-PUB (np. Adobe Acrobat Reader, Calibre, MobiPocket Reader), lub inne urządzenie końcowe, w tym czytnik ebooków, smartphone, tablet z zainstalowaną aplikacją do odtwarzania ww plików.

§5 ZASADY SPRZEDAŻY PLIKÓW ELEKTRONICZNYCH

 1. Zamówienie obejmujące E-BOOKI może obejmować dowolną ilość sztuk danego E-BOOKA. Składając zamówienie KLIENT powinien zapoznać się z wymaganiami technicznymi, opisem danego E-BOOKA.
 2. Realizacja zamówienia zawierającego E-BOOK rozpoczyna się po otrzymaniu przez SKLEP potwierdzenia poprawnego wykonania zapłaty od operatora płatności.
 3. KLIENT może dokonywać zmian w zamówieniu lub je anulować do momentu dokonania płatności.
 4. Płatności za zamówienie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej można dokonać przelewem elektronicznym, przelewem bankowym, kartą płatniczą lub za pośrednictwem systemu PayU.pl. W przypadku zamówień zagranicznych płatności są realizowane wyłącznie przy płatności przelewem. Szczegóły dostępne są tutaj
 5. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2019, poz. 1520), Sprzedawca ma prawo wystawić fakturę do paragonu fiskalnego wyłącznie w przypadku gdy na paragonie znajduje się NIP Zamawiającego. Zamawiający ma obowiązek zadeklarować w momencie dokonywania zakupu, że nabywa towar jako podatnik VAT, co wiąże się z obowiązkiem podania numeru NIP – w takiej sytuacji Sprzedawca nie rejestruje zakupu na kasie rejestrującej, tylko wystawia fakturę VAT.
 6. Wszystkie ceny E-BOOKÓW zamieszczone na stronie internetowej wskazanej w §2 pkt 1, podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym pliku jest wiążąca w chwili złożenia przez KLIENTA zamówienia.
 7. Po otrzymaniu przez SKLEP potwierdzenia dokonania płatności, w ciągu maksymalnie 12 godzin SKLEP prześle KLIENTOWI, na konto KLIENTA plik zawierający E-BOOK w wybranym przez KLIENTA formacie lub w kilku formatach stanowiących pakiet (informacja na karcie produktu). Pliki E-BOOK będą dostępne na koncie KLIENTA w zakładce  MOJE PLIKI DO POBRANIA.
 8. Pobranie E-BOOKA wyłącza możliwość odstąpienia od umowy dotyczącej tego pliku na zasadach określonych w §6
 9. SKLEP zastrzega że, o ile z opisu podanego przy danym E-BOOK na stronie SKLEPU nie będzie wynikać nic innego, pliki zostały zabezpieczone systemem ochrony praw autorskich.

§6 ZASADY ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 1. KLIENT ma prawo do rezygnacji z zamówienia (odstąpienia od umowy) w każdym czasie jeżeli zamówienie nie zostało przez niego opłacone.
 2. Jeżeli E-BOOK został dostarczony do KLIENTA, traci on prawo do odstąpienia od umowy zgodnie z art. 10 ust. 3 pkt 5 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000 r., nr 22 poz. 271 z późn. zm)

§7 ZASADY KORZYSTANIA Z PLIKÓW E-BOOK

 1. Zasady korzystania z E-BOOKA:
  • zakup upoważnia do korzystania z E-BOOKA przez KLIENTA, który zakupił plik, tylko dla własnego użytku, z zastrzeżeniem dalszych ograniczeń określonych w treści Regulaminu lub/i w opisie zamieszczonym przy danym pliku, w tym także zastosowanych przez SKLEP lub inny podmiot zabezpieczeń technicznych,
  • z zastrzeżeniem bezwzględnie obowiązujących przepisów ustawy z dn. 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. Nr 90/2006 r. poz.90 z późn.zm), KLIENT nie jest uprawniony do rozpowszechniania ani udostępniania zakupionego E-BOOKA, jego fragmentów, kopii w celach komercyjnych, dokonywania zmian czy wszelkiego rodzaju modyfikacji pliku, usuwania błędów pliku.
  • wszelkie prawa są zastrzeżone chyba, że właściciel praw autorskich udzieli wyraźnej licencji. Z wyjątkiem sytuacji dopuszczalnych przez prawo lub uzyskania zgody uprawnionego z tytułu praw autorskich, jakiekolwiek powielanie, wyświetlanie, wypożyczanie, publiczne odtwarzanie czy inne rozpowszechnianie towaru lub jego fragmentów jest zabronione. Zakupiony towar nie może być przedmiotem dystrybucji i sprzedaży handlowej.
 2. KLIENT jest uprawniony do zgłoszenia reklamacji, jeżeli:
  • pobrany E-BOOK jest uszkodzony,
  • pobrany E-BOOK nie uruchamia się (po otrzymaniu pliku na konto KLIENTA oraz po spełnieniu wszelkich wymagań technicznych niezbędnych do otworzenia pliku w zamówionym formacie)
  • pobrany E-BOOK nie odpowiada opisowi lub jest niekompletny i w ciągu 12 godzin od dokonania płatności i zgłoszenia zaistniałego faktu nie zostanie wysłany KLIENTOWI plik zawierający E-BOOK
 3. W takim przypadku Klient powinien zgłosić reklamację kontaktując się z Działem Sprzedaży, podając numer zamówienia, którego dotyczy reklamacja. SKLEP, w ciągu 14 dni od otrzymania reklamacji, ustosunkuje się do niej i poinformuje KLIENTA o sposobie rozpatrzenia reklamacji.
 4. W przypadku uzasadnionej reklamacji SKLEP ponownie dostarczy zamówione pliki.
 5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszym regulaminie mają zastosowanie odpowiednio zapisy „Regulaminu księgarni internetowej Wydawnictwa Słowa i Myśli
techniki promocji sprzedazy
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 16777216, emalloc: 16381856
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem