Superwizja w coachingu

Superwizja w coachingu

Katarzyna Dujanowicz, Anna Chraniuk

Format: A5
Objętość: 96
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-63566-72-2
cena: 28,00 zł

Superwizja w coachingu to pierwsza polska książka dotycząca tematyki superwizji, objęta patronatem Polskiej Izby Coachingu, EMCC Poland i ICF Polska. Jest to zapis rozmowy Ucznia i Mistrza – Coacha i Superwizora, w której doświadczony coach wspiera innego w rozwoju oraz pomaga mu sprostać wyzwaniom, na jakie napotyka on w swojej pracy. To pasjonująca podróż w głąb świata coachingu, rozłożenie warsztatu i kompetencji coacha na części.LUB
Opis

Szczegóły

Superwizja to bezpieczne środowisko dla rozstrzygania kwestii zawodowych coacha, jego refleksji nad dotychczasową pracą. To również przestrzeń, gdzie coach może spotkać się z ekspertem, zasięgnąć jego opinii, wyciągnąć wnioski, które pomogą zaplanować przyszłe zmiany dotyczące rozwoju zawodowego i doskonalenia się – www.icf.org.pl

Czy każdy coach potrzebuje superwizji? Zdecydowanie tak! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dbając o swój rozwój, można skuteczniej pracować z Klientem.

Książka pokazuje, że superwizja ma ogromne znaczenie, wzmacnia umiejętności coacha, a także pozwala mu stać się bardziej świadomym i lepszym profesjonalistą. Stowarzyszenia zrzeszające coachów wpisały obowiązek superwizji do swoich kodeksów etycznych oraz uznały ją za kluczowy wymóg w procesach akredytacyjnych.

Obowiązkowa lektura dla każdego coacha i superwizora. Jest promocją standardów superwizji w coachingu. Napisana w sposób lekki i przystępny, jednocześnie rzetelnie i profesjonalnie. Poza dużą dawką wiedzy, zachęca do refleksji, pracy nad własnym warsztatem, a co najważniejsze zachęca praktykujących coachów do poddawania się superwizji, pokazując jej niewątpliwe korzyści.

Artur Michalski

ICF Poland – International Coach Federation Polska (Polskie Stowarzyszenie Trenerów Rozwoju Osobowości)

 

Gorąco polecam książkę „Superwizja w coachingu” szczególnie tym, którzy szukają zwięzłego źródła inspiracji i wiedzy na temat superwizji, nie tylko w coachingu. Warto po nią sięgnąć z uwagi na odpowiednie połączenie zwięzłego, rzeczowego i praktycznego ujęcia tematu oraz odniesień do osobistych doświadczeń. Serdecznie gratuluję Autorkom.

Paweł Sopkowski

Współzałożyciel i Prezes Zarządu CoachWise.org


O autorkach:

Superwizja to dla nas przestrzeń do poznawania i odkrywania siebie, ale też łączenie ludzi z pasją. To miejsce dla ludzi, którzy chcą zmieniać siebie i swoich Klientów poprzez pracę na najwyższym poziomie. Same regularnie poddajemy się superwizji – dbając o swój rozwój i doskonalenie kompetencji coachingowych. W pracy zawodowej liczą się dla nas otwartość, pasja, partnerstwo i zaufanie – w atmosferze tych wartości powstała ta książka...

Katarzyna Dujanowicz, Anna Chraniuk


Partnerzy merytoryczni

              


Patroni medialni

                          

  

 


Spis treści

Spis treści

Rozdział 1. Rozważania teoretyczne na temat superwizji coachingowej

                Czym jest superwizja

                Superwizja a inne formy wsparcia

                Cele i rodzaje superwizji

Rozdział 2. Z naszych doświadczeń, czyli jak wygląda superwizja

                Kontrakt w superwizji

                Superwizja grupowa (zamknięta/otwarta)

                Superwizja indywidualna

                Etyka w pracy superwizora

                Modele pracy superwizyjnej

                Narzędzia pracy

                Superwizja coachów tworzących zespół

                Superwizja organizacji

Rozdział 3. Podsumowanie i refleksja

                Jak wybrać superwizora

                Kluczowe kompetencje superwizora

                Dlaczego warto poddawać się superwizji

                Istota superwizji coachingowej

O Autorze

O Autorze

 

Katarzyna Dujanowicz

 Katarzyna Dujanowicz

 Akredytowany Superwizor Izby Coachingu, Certyfikowany Coach CoachWiseTM, Coach PCC ICF,  Trener Coachingu, Mentor Coach, Executive Coach.

 Specjalizuję się w obszarze rozwoju kompetencji menedżerskich, leadership coachingu,  rozwoju kompetencji coachingowych i superwizji. Dziedziny te są połączeniem moich  doświadczeń i zainteresowań organizacją, zespołami, liderami, a przede wszystkim                                                      człowiekiem.

 

 

Anna Chraniuk

 Anna Chraniuk

 Superwizor, Certyfikowany Coach ACC ICF, Mentor Coach, Certyfikowany Trener Biznesu,  Koordynator Projektów Rozwojowych.

 Zajmuję się profesjonalnie coachingiem kariery, rozwojem kompetencji menedżerskich i  coachingowych, wydobywaniem potencjału oraz superwizją. Obszary te są synergią moich  doświadczeń oraz pasji do rozwoju i wspierania innych. 

 

Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Autor Katarzyna Dujanowicz, Anna Chraniuk
Format A5
Objętość 96
Oprawa Miękka
Wysyłamy w ciągu/ Termin realizacji Premiera: 04.09.2016
ISBN 978-83-63566-72-2
Recenzje
  • Nie dodano jeszcze recenzji

Komunikacja marketingowa 2030
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 25952256, emalloc: 25439104
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem