Kaizen. Jak osiągać wielkie cele małymi krokami (z autografem Autora)

Kaizen. Jak osiągać wielkie cele małymi krokami (z autografem Autora)

Tomasz Miler

Format: B5
Objętość: 220
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-63566-88-3
cena: 39,00 zł

Książka, która skutecznie zmobilizuje Cię do działania. Poznaj metodę, która pozwoli Ci skutecznie realizować Twoje cele małymi krokami. Zobacz, jak dzięki nim możesz dojść tam, gdzie dzisiaj wydaje się to niemożliwe. 

Książka z autografem

Opis

Szczegóły


Czy nie ogarnia Cię czasami poczucie bezsilności, a sprawy bieżące przytłaczają tak bardzo, że zapominasz o swoich marzeniach, planach, o tym, co najbardziej istotne w Twoim życiu? 

Książka Kaizen. Jak osiągać wielkie cele małymi krokami pokazuje, że mimo lęku, obaw, różnych wewnętrznych barier i zniechęcenia masz jednak wpływ na to, co robisz i jak będzie wyglądać Twoja przyszłość. Metodą małych kroków i konsekwentnych działań możesz stopniowo przybliżać się do realizacji swoich celów.
Autor, opisując autentyczne historie, wyjaśnia, na czym polega filozofia kaizen. Podpowiada, jak zastosować tę metodę w takich aspektach życia, jak sport, odchudzanie, finanse, relacje, coaching czy biznes. Proponuje także praktyczne ćwiczenia, jak wprowadzić ją w życie.

 

Darmowy fragment:

  

Opinie i rekomendacje:

Niesamowite, ale to książka dla mnie i o mnie! O tym, że jak chyba każdy, chciałbym coś w swoim życiu zmienić, poprawić... Schudnąć, przytyć, osiągnąć kolejne cele, dalej się rozwijać. Ale jakoś nie do końca mi to wychodzi. A to obowiązki rodzinne, a to praca, a to po prostu mi się nie chce. I oto trafiłem na Kaizen. Filozofię, która mnie „kupiła”!!! Tu każdy znajdzie część siebie i coś dla siebie. Ostrzegam! To nie są gotowe odpowiedzi, recepty na szczęście, nikt nie poprowadzi Cię za rękę, ale otwierają się kolejne drzwi Twojej świadomości, po których nagle pojawia się olśnienie – no przecież! To jest proste! Małymi krokami do celu…
Chcesz wiedzieć? Musisz tę książkę przeczytać, a okaże się, że życie naprawdę może stać się prostsze, łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej uśmiechnięte!
Sebastian Szczęsny, dziennikarz sportowy, prezenter radiowy i telewizyjny

Gdzie mieszka „gadzina zmian” i „wymyślacz wymówek”? Co mają wspólnego z Tobą?
Wielowarstwowa książka pełna ciepła, humoru i różnorakiej wiedzy: od krojenia potwora na plasterki, przez przepisy kulinarne, do poradnika orlich lotów dla przedsiębiorców.
Metoda Kaizen przedstawiona z ludzką twarzą, prawie w każdym aspekcie życia.
Johanna M. Zeyer, international coach, trainer & speaker

Ta książka powstała przede wszystkim z pasji. Widać ją wyraźnie na każdej stronie i w każdej anegdocie przytaczanej przez Autora. Tomasz Miler dzieli się z Czytelnikiem wieloma historiami, przykładami i doświadczeniem w zastosowaniu małych kroków w życiu osobistym i zawodowym. Liczne ćwiczenia, narzędzia i wyzwania pomogą Czytelnikowi wejść w świat ciągłego doskonalenia i sprytnego podejścia do rozwiązywania problemów. Wzmacnia to rolę Kaizen jako filozofii, sposobu
postępowania, a nie tylko kolejnego narzędzia biznesowego.
Agata Stachurska, zajmuje się doskonaleniem biznesów, autorka bloga o optymalizacji – ochmalina.pl

Książka Tomasza Milera jest doskonałym przykładem osobistego podejścia do Kaizen! Przykładem spojrzenia na tę filozofię oczami kogoś takiego jak ja czy Ty. Autor w przyjazny, choć nieco prowokujący (do myślenia!) sposób, odsłania przed nami filozofię małych kroków, które prowadzą do wielkich zmian! Polecam wszystkim, którzy nad zmianą pracują, oraz tym, których zmiany dotyczą.
Michał Bloch, psycholog, Coach MCC ICF, mentor freelancerów

Jestem rewolucjonistką. Zmiany wprowadzam natychmiast i tego też oczekuję od innych. Książka Tomasza Milera pokazała mi, że można inaczej. Każdy, kto dotąd nie osiągnął rezultatów, których się spodziewał, ponosił porażki w życiu zawodowym i osobistym, a także nie odkrył, dlaczego tak się stało, powinien po nią sięgnąć. To publikacja dla tych, którzy są gotowi do wprowadzenia małych zmian i osiągania spektakularnych efektów.
Agnieszka Strugińska, konsultant i trener biznesu, Coach ACC ICF

  

Patroni medialni 

   Zdjęcie na okładkę autorstwa Adama Zborowskiego.

Spis treści

Spis treści

1. Co to jest kaizen

2. Historia kaizen

3. Czy szybko znaczy dobrze?

4. Zasady kaizen

5. Strach i mózg

6. Małe wielkie kroki - nawyki

7. Cele. Małe czy duże?

8. Małe kroki – przykłady z życia

9. Małe kroki. Odchudzanie

10. Małe kroki. Bieganie

11. Małe kroki. Relacje

12. Małe kroki. Finanse

13. Małe kroki. Sposób myślenia

14. Małe kroki – przykłady z biznesu

15. Przykładowe metody małych kroków w firmach

16. Historie, które mnie inspirują

O Autorze

O Autorze

 

Tomasz Miler

Trener efektywnej zmiany, coach, marketingowiec. Przez kilkanaście lat pracował w różnych środowiskach – był m.in. analitykiem mediowym, marketingowcem, kierownikiem zespołów sprzedaży, projekt managerem, doradcą finansowym oraz sprzedawcą reklam. Pracował w dużych korporacjach mediowych oraz małych kilkuosobowych firmach rodzinnych. Był też kierownikiem Domu Pracy Twórczej w Pałacu w Oborach pod Konstancinem.

Jest  wielkim zwolennikiem i propagatorem filozofii Kaizen małe kroki są potężną siłą, które tworzą wielkie zmiany. Zmiany w domu, w rodzinie, w pracy. Małymi krokami przebiegł kilka maratonów szosowych oraz kilka ultramaratonów górskich. Małymi krokami został trenerem efektywnej zmiany według filozofii Kaizen. Prowadzi warsztaty zmiany: Kaizen - Sukces pokrojony na plasterki. Małymi krokami został też autorem niniejszej książki. Prowadzi blog na temat rozwoju osobistego na stronie www.tomasz-miler.pl.

Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Autor Tomasz Miler
Format B5
Objętość 220
Oprawa Miękka
ISBN 978-83-63566-88-3
Recenzje
Kamil Dudziński - ksiazkiktoreucza.pl

Kaizen to ciągłe, małe i niemające końca zmiany, które prowadzą do wielkich rezultatów. Tak działa Toyota, tak działają firmy w Europie, tak możesz i Ty!

Kaizen skłania przede wszystkim do poprawy jakości, eliminacji błędów i przyspieszenia procesów. Niezależnie od obszaru zastosowania przynosi efekty. Nie są to jednak rewolucje, a oddolne zmiany, które zmieniają nie tylko efekty, ale też mentalność naszą i (jeśli stosowane w firmie) naszych pracowników.

Jest to książka dla:

- każdego i wszystkich!

Mówi przede wszystkim o:

- podejściu do zmian poprzez małe kroki;
- wyznaczaniu celów;
- przykładach stosowania kaizen w różnych obszarach.

Miłego słuchania! Klinkij na poniższą grafikę i przejdź do strony z podcastem.

Autor: Kamil Dudziński - ksiazkiktoreucza.pl
Sebastian Szczęsny, dziennikarz sportowy, prezenter radiowy i telewizyjny

„Sebastian, mam prośbę... zerknąłbyś? Napisałem książkę. O Kaizen!”. Zacząłem czytać i… Przecież to o mnie! O tym, że (jak chyba każdy) chciałbym coś w swoim życiu zmienić, poprawić, osiągnąć kolejne cele, dalej się rozwijać… Ale nie do końca mi to wychodzi. Obowiązki rodzinne, praca albo po prostu mi się nie chce… Z charakterystycznym stwierdzeniem – od jutra!

I oto trafiłem na Kaizen. Filozofię, która mnie „kupiła”!!!  Tu każdy znajdzie część siebie i coś dla siebie. Ostrzegam! To nie są gotowe odpowiedzi, recepty na szczęście, może poza kulinarnymi (rewelacyjne ciasteczka owsiane)! Nikt Cię nie poprowadzi za rękę, ale otwierają się kolejne drzwi Twojej świadomości i nagle pojawia się olśnienie – przecież to jest proste! Małymi krokami do celu… często zadając co najmniej kilka razy pytanie: dlaczego?!

Chcesz wiedzieć? Musisz tę książkę przeczytać, a okaże się, że życie naprawdę może stać się prostsze, łatwiejsze, przyjemniejsze i uśmiechnięte! A czyż nie o to chodzi?! Uczymy się na błędach, a Autor na własnym przykładzie pokazuje, że droga do „małych szczęść” wcale nie jest taka trudna.

Autor: Sebastian Szczęsny, dziennikarz sportowy, prezenter radiowy i telewizyjny
Johanna M. Zeyer, international coach, trainer & speaker

Gdzie mieszka „gadzina zmian” i „wymyślacz wymówek”? Co mają wspólnego z Tobą? A co składa się z sześciu warstw i grubości 30… mm?

Wielowarstwowa książka pełna ciepła, humoru i różnorakiej wiedzy: od krojenia potwora na plasterki, poprzez przepisy kulinarne, do poradnika orlich lotów dla przedsiębiorców. 
Metoda Kaizen przedstawiona z ludzką twarzą, prawie w każdym aspekcie życia.

Autor: Johanna M. Zeyer, international coach, trainer & speaker
Agata Stachurska, zajmuje się doskonaleniem biznesów, autorka bloga o optymalizacji

Czym jest Kaizen? Czy filozofia wywodząca się z systemu zarządzania biznesem może sprawdzić się w codziennym życiu? Czy stosując metodę małych kroków, można osiągnąć sukces zawodowy i osobisty? Tomasz Miler nie ma wątpliwości.

W książce „Kaizen. Jak osiągać wielkie cele małymi krokami” dzieli się z Czytelnikiem wieloma historiami, przykładami i własnym doświadczeniem w zastosowaniu małych kroków w życiu osobistym i zawodowym. Liczne ćwiczenia, narzędzia i wyzwania pomogą Czytelnikowi wejść w świat ciągłego doskonalenia i sprytnego podejścia do rozwiązywania problemów.
Ta książka powstała przede wszystkim z pasji. Widać ją wyraźnie na każdej stronie i w każdej anegdocie przytaczanej przez Autora. Wzmacnia to rolę Kaizen jako filozofii, sposobu postępowania, a nie tylko kolejnego narzędzia biznesowego.

Autor: Agata Stachurska, zajmuje się doskonaleniem biznesów, autorka bloga o optymalizacji
Michał Bloch, psycholog, Coach MCC ICF, mentor freelancerów

Szukając wiadomości o Kaizen, można bardzo łatwo trafić na przykłady zastosowań tej filozofii w korporacjach japońskich, amerykańskich oraz na publikacje z tego zakresu proponowane przez autorów z zagranicy. Od dawna w księgarniach brakowało spojrzenia na Kaizen z perspektywy kogoś z naszego kręgu kulturowego. Czy można zaaplikować Kaizen do swojego życia, będąc potomkiem Słowian?

Książka Tomasza Milera jest doskonałym przykładem osobistego podejścia do tej filozofii! Przykładem spojrzenia na Kaizen oczami kogoś takiego, jak ja czy Ty. Autor w przyjazny, choć nieco prowokujący (do myślenia!) sposób, odsłania przed nami filozofię małych kroków, które prowadzą do wielkich zmian! Polecam wszystkim, którzy nad zmianą pracują, oraz tym, których zmiany dotyczą.

Autor: Michał Bloch, psycholog, Coach MCC ICF, mentor freelancerów
Agnieszka Strugińska, konsultant i trener biznesu, Coach ACC ICF

Jestem rewolucjonistką. Zmiany wprowadzam natychmiast i tego też oczekuję od innych. Książka Tomasza Milera pokazała mi, że można inaczej. Każdy, kto dotąd nie osiągnął rezultatów, których się spodziewał, ponosił porażki w życiu zawodowym i osobistym, a także nie odkrył, dlaczego tak się stało, powinien po nią sięgnąć. To publikacja dla tych, którzy są gotowi do wprowadzenia małych zmian i osiągania spektakularnych efektów.

Autor: Agnieszka Strugińska, konsultant i trener biznesu
Komunikacja marketingowa 2030
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 27525120, emalloc: 27304216
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem