Warstwy, czyli obrazy miasta

Warstwy, czyli obrazy miasta

Grzegorz Kosson

Format: 210x225
Objętość: 144
Oprawa: Twarda
ISBN: 978-83-63566-12-8
cena: 44,90 zł

Pełna metafor i zakodowana opowieść o mieście, którego nazwa nigdy nie pada wprost. Magiczna podróż, która z każdym słowem, z każdą kolejną stroną, wciąga nas bez reszty. Pozwala odkryć nieznaną, zapomnianą, zamkniętą w warstwach historię miejsc i ludzi.LUB
Opis

Szczegóły

„Zgroza leży nad przyszłości  warstwami” (Zofia Nałkowska) – od tego krótkiego, ale niezwykle znaczącego dla całości książki cytatu rozpoczyna się publikacja Warstwy, czyli obrazy miasta.

Pełna metafor i zakodowana opowieść o mieście, którego nazwa nigdy nie pada wprost. Magiczna podróż, która z każdym słowem, z każdą kolejną stroną, wciąga nas bez reszty. Pozwala odkryć nieznaną, zapomnianą, zamkniętą w warstwach historię miejsc i ludzi. Wszystko w niej żyje: rzeka, która cierpi, ogród rośnie na oczach czytelnika, fabryka – jawi się jako serce, siła napędowa, bez której miasto przestałoby żyć.  

W książce pojawia się szereg postaci, miejsc, nazwanych przez autora tak, jakby byli to bohaterowie czy zdarzenia z Baśni z 1000 i jednej nocy – Jeźdźcy Wschodu, Ujarzmiacze Rzeki, Ostatni Władca, Wielka Rzeźbiarka, Kamienny Ogród, Wielka Szpica... Te postacie, wydarzenia są jednak częścią historii, wiele z nich istniała, miała miejsce naprawdę. Odkrycie, kim byli, gdzie można odnaleźć opisywane kamienie, ogrody, fabryki, z czym należy wiązać opisywane epizody... to nie lada gratka dla wszystkich, którzy sięgną po tę publikacją.

Grafiki z cytatami z książki

Warstwy, czyli obrazy miasta to historia o mieście, które powstaje z kamieni, piasku i ... trudu wielu zapaleńców, czyli historia, którą można odnieść do wielu miejsc na całym świecie.


Książka ta jest interesującą, oryginalną próbą zmierzenia się z klimatem miejsca i przemijania miasta. (...) Rzecz zasługująca na uwagę i rozsmakowanie się.

Prof. Jacek Dąbała
Specjalista w zakresie mediów i literatury, członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. Współtwórca scenariusza do filmu Młode wilki. Autor książek naukowych i sensacyjnych.

Data premiery: 20 listopada 2013 r.

Patronat medialny

O Autorze

O Autorze

Grzegorz Kosson  strateg i pisarz. Zawodowo zajmuje się tworzeniem marek. Pracuje z markami komercyjnymi, markami miejsc i regionów oraz państw. Wierzy, że marki mogą zmieniać świat na lepsze. Autor bestsellerowej publikacji Złam konwencję, czyli jak stworzyć wielką markę oraz pierwszej polskiej książki o storytellingu Podaj dalej, czyli jak stworzyć porywającą opowieść dla marki. Urodzony i zakochany w Warszawie, w której śledzi znaki historii. Szuka nieodkrytych symboli, powiązań między tym co kiedyś i teraz. Poświęcił im książkę Warstwy, czyli obrazy miasta oraz Gruzy, czyli obrazy zwycięstwa. Baczny obserwator rzeczywistości.

Załączniki
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Autor Grzegorz Kosson
Format 210x225
Objętość 144
Oprawa Twarda
Wysyłamy w ciągu/ Termin realizacji 24 godziny/standard
ISBN 978-83-63566-12-8
Recenzje
Blog Czytanki Anki

Grzegorz Kosson opowiada o Warszawie w niecodzienny sposób. Zamiast konkretów używa wyszukanego kamuflażu, co sprawia, że historia nabiera baśniowego zabarwienia. Ważna jest rzeka, fabryka i ogród, wśród bohaterów na pierwszy plan wysuwają się Jeźdźcy Wschodu, Ujarzmiacze Rzeki i Nowi Ludzie. (...)

Autor: Blog Czytanki Anki
Portal stacjakultura.pl
Historia miasta ma rytm niczym piosenka. Rzeka słów płynie sennie, a każda kropla to emocja, oddech, aczkolwiek zaczerpnięty prędko, gwałtownie. Tępo wzrasta, tętno słów przyspiesza. To czas wznoszenia i opadania, w rytmie nadziei i rozpaczy. Grzegorz Kosson niczym ogarnięty natchnieniem bajarz snuje baśń o mieście. (...) Słowo jest ważne (...). To cegły budujące opowieść. W tej książce czas nie jest odmierzany minutami spędzonymi na przeczytanie jej. To czas odmierzany warstwami, Pisarz stał się kimś więcej, postanowił zostać metafizycznym archeologiem. Autor: Sylwia Wołdyga
Komunikacja marketingowa 2030
TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można uzyskać w polityce prywatności. Zobacz więcej
[profiler]
Memory usage: real: 28311552, emalloc: 28096800
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem